Lukáš Wagenknecht hostem v Otázkách Václava Moravce

Byl jsem hostem ve včerejším pořadu Václava Moravce společně s poslankyní za TOP 09 Helenou Langšádlovou a s vicepremiérem a ministrem ANO Karlem Havlíčkem. Debatovali jsme o energetické politivce ČR a EU, využití obnovitelných zdrojů a dostavbě JE Dukovany, dále o ekonomické situaci a dotkli jsme se i pronblematiky migrace. Celou diskuzi si můžete pustit NA TOMTO ODKAZU. Základní výstupy z debaty za mě jsou:

  • Za 2,5 roku narazíme na dluhovou brzdu. Pan premiér Babiš plánuje buď brutální omezení investic, nebo zvyšování daní. Až na tu dluhovou brzdu narazíme, bude stát nucen ze dne na den extrémně omezit výdaje. Bude muset najít minimálně dalších 150 miliard korun.
  • Piráti nechtějí kvóty ani nelegální imigranty. Naopak pan premiér Babiš má máslo na hlavě: úředníci na ambasádě v Íránu kupčili s vízy, a kvůli této vládě a její administrativě se k nám dostaly stovky nelegálních migrantů, kteří mohou být napojeni na bezpečnostní složky v Íránu, nebo Tálibán. A současná vláda bude někoho obviňovat z podpory migrace?
  • Chceme stavět jádro bezpečně a zároveň ekonomicky výhodně. Vláda nechce mít cenu pod kontrolou a nakonec to zaplatí čeští občané na svých složenkách za elektřinu. Vláda zároveň snižuje investice na vědu a výzkum jádra a nám tak odcházejí odborníci do zahraničí.