Vernisáž „Vstupte do našeho světa“

„Vstupte do našeho světa“. To je název výstavy, která pod mou záštitou právě probíhá v Senátu Parlamentu ČR. Výstava je pořádaná Spolkem Autistik společně s Integračním centrem Sasov . Včera se k výstavě konala vernisáž, která se moc vydařila. Dobře naladění hosté, přátelská atmosféra a krásná díla.

Jde o výtvarné práce občanů s autismem. Přestože žijeme ve stejném světě, jeho vnímání osobami s poruchou autistického spektra je jiný, nikoliv však horší. Výstava nám měla jejich svět a jeho vnímání přiblížit. O autismu totiž panuje celá řada nepravd a mýtů, která u rodin s autistickým dítětem často vyvolává strach a pocit beznaděje. Abychom mohli občanům s autismem a jejich rodinám úspěšně pomáhat, musíme co nejlépe poznat autistický svět. Proto bych chtěl moc poděkovat spolku AUTISTIK i centru Sasov za všechny jejich aktivity a za vše co dělají a jak (nejen) těmto rodinám pomáhají.
AUTISTIK sídlí na Praze 8 a jsem moc rád za naše přátelské vztahy a dlouhodobou spolupráci, která samozřejmě bude dále pokračovat. Paní Dagmar Zápotočné děkuji za všechnu práci a organizaci kolem výstavy a také za vše ostatní co dělá. Samozřejmě děkuji zaměstnancům Senátu, kteří se na organizaci výstavy i vernisáže podíleli. Díky všem, bylo to super!